Konkasör Tesisi İmalatı ve Satışında Bilgi Alabilirsiniz

Konkasör Tesisi İmalatı ve Satışında Bilgi Alabilirsiniz

Taş kırma eleme tesisleri olarak isimlendirilen tesisler, konkasör tesisi ismi ile bilinen tesislerdir. Sektör dışında konkasör kelimesi fazla kullanılmadığı için bu şekilde isimlendirilirler. Yaptıkları iş ise ocaklardan çıkartılan iri taş parçalarını kırmak, ufalamak ve daha küçük taş parçaları ya da kum haline getirmektir. Yapılan üretim sonucu elde edilen malzemeler, inşaat ve yol yapım sektörlerinde yani hayatın her alanında kullanılan malzemelerdir.

Konkasör imalatı yapan şirketin sadece imalat ve satış yapması yeterli değildir. Kurulum, satış sonrası teknik destek ve yedek parça desteği sağlaması da çok önemlidir. Çünkü bu tesisler hem önemli bir görevi yerine getirmektedir hem de yüksek ilk yatırım maliyetlerine ve işletme maliyetlerine sahiplerdir. Dolayısıyla ihtiyaç duyulduğunda teknik destek ya da yedek parça desteği sağlanamıyorsa önemli miktarda kaynak israf edilmiş demektir.

O halde tesisleri temin etme aşamasında olan şirketler için tek önemli kriter konkasör fiyatları olmamalıdır. Belki de fiyatlardan daha önemli olan yeterli teknik desteğin sağlanabilmesi, tesisin mümkün olduğu kadar az sorun ile çalıştırılabilmesi olacaktır.