Kum Makinası - Tersiyer Kırıcı Tipleri

Kum Makinası - Tersiyer Kırıcı Tipleri

Kum üretiminde sert ve aşındırıcı malzemeleri  kırmada kum makinalarının yani tersiyer kırıcılar alternatifsiz kırıcılar olup en önemli sıkıntılarıda önlenemeyen aşınmadır. Başlıca Tersiyer kırıcılar Yatay ve dikey milli kırıcılardır. Dragon Makina olarak standart üretim programımızda yatay milli kırıcısı olan Dragon 35,45,55,56 modelerimiz  siz değerli müşterilerimiz için en ideal kırma sistemleridir. Firmamızın üretimi yeni nesil tersiyer kırıcıların en büyük avantajı Nihai ürün gradasyonlarının ayarlanabilmesidir. Ayrıca kolay bakım avantajı ve düşük işletme maliyeti sunmakdayız.

Kırma sistemi içinde kırma makinesi olarak üç tip kırıcı bulunmaktadır. Bunlar primer kırıcı, sekonder kırıcı ve tersiyer yani kum makinesidir. Kum üretiminde sert ve aşındırıcı yüzeyleri kırma işleminde kullanılan makinalara kum makinaları yani tersiyer kırıcı denmektedir. Yatay ve dikey olmak üzere iki tip tersiyer kırıcı tip bulunmaktadır. Bu makinaların önlenemeyen tek dezavantajı çabuk aşınmasıdır. Dragon makinanın üretmiş olduğu yeni nesil yatay kırıcı Dragon 45 modelinin avantajı nihai ürün gradasyonlarının ayarlanabilmesi, kolay bakım ve düşük işletme maliyeti ile ideal kullanıma sahip özel ürünler olmuşlardır.

Mobil kırma sisteminin bütün modelleri tek bir tır ile kolayca taşınabilmekte ve on beş dakikada kurulumu yapılabilmektedir. Aynı şekilde kurulum halindeyken on beş dakikada sevk edilebilir hale gelmektedir. Kırma eleme yıkama sisteminin yapabileceği işleri tek başına yaparken zaman ve enerji tasarrufu ile büyük bir avantaj oluşturur. Kum ya da taş ocaklarında Loder ile besleme yapılabileceği gibi bant sistemi ile de besleme yapılabilir.

Kum elde etmek amacıyla çalışma yapılan alanlarda bulunan sert yüzeyleri aşabilmenin en ideal yolu kum makinası - tersiyer kırıcı tipler ile çalışmaktır. Tersiyer kırıcıların en büyük özelliği en ince kumu elde edebilme araçları olmalarıdır. Yatay ve dikey olmak üzere iki tip tersiyer kırıcı bulunmaktadır. Dragon makine standart üretimlerinde yatay tersiyerleri tercih etmektedir. Dragon kırıcı modelleri 35,45,55,56 dir. Üretilen modellerin en büyük avantajı nihai ürün gradasyonlarının ayarlanabilmesi ve düşük işletme maliyeti kolay bakım imkânına sahip olmalarıdır.

Dragon yeni nesil 35,45,55,56 modellerinin boy ve ağırlık özelliklerinin farklılık göstermesi yanında ortak olan özellikleri tek bir tır ile taşıma kolaylığı, on beş dakika içinde işletmeye alınabilme ve yine aynı şekilde kurulum halinden on beş dakika içinde sevk edilebilir hale gelebilmesi, sistemin yapabileceği tüm işleri tek başına yapabilmesi, şantiyede hafriyat ve yıkım sonucunda oluşan ve döküm sahalarına götürme zorunluluğu bulunan malzemelerin geri dönüşümünün sağlanması gibi daha birçok işletme menfaatine sunulan özellikleri bulunmaktadır.