Mobil Konkasör DRAGON 7 Mobil Kapalı devre Kırma eleme tesisi Mobil konkasör sistemleri arasında bulunan Dragon 7 modeli şu anda mobil konkasör sistemleri arasında en iyisidir. Bu sistem diğer mobil konkasör sistemlere nazaran daha kullanışlı ve daha ekonomiktir. Bu sistemde kullanılan malzemeler enerji tasarrufu açısından oldukça iyi şekilde tasarlanmıştır. 15 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde istenilen işletme alanına rahat bir şekilde alınabilmektedir. Enerji tasarrufu ve kolaylığı sayesinde diğer mobil konkasör sistemlerinden ayrılmaktadır. Diğer kankasör sistemlerini bir kaç elemanının yapabileceği işi tek başına daha fazlasını yapabilen Dragon 7 modeli tek bir gövde altında toplanarak daha kullanışlı bir hale getirilmiştir. Yapıldığı malzemeler ile insanları tatmin eden bu sistemin malzemeleri 1. sınıf malzemelerden yapılmıştır. Bu yapıldığı malzemelerin 1.sınıf olması onun Dünya piyasası üzerinde oldukça güçlü bir konuma gelmesine katkı sağlamıştır. Mobil konkasör sistemleri arasında şu anda en çok tercih edilen ve en kullanışlı sistem olan Dragon 7 modelini artık tüm işletme alanlarında görmek mümkün hale gelmiştir.

Dragon Makina

DRAGON 7 – Mobil Kapalı Devre Kırma Eleme Tesisi Yeni teknoloji
Dragon 7 Kapalı devre kırma sisteminin tüm sistemi, tek bir platformda toplanmış olup, bir tır ile taşınabilir. Kısa sürede işletmeye alınabilmesi için dizayn edilmiştir. Klasik konkasör tesislerinin yapabileceği işleri tek başına, fazlası ile yapabilir. Şu an dünya ve Türkiye pazarında en çok tercih edilen makinalarımızdandır. Sistemdeki mevcut makina ve ekipmanlar:

​Titreşimli Besleyici ve Haznesi 
Besleyici sistemi 2 adet vibromotorla tahrik edilmektedir. Bu sayede sorunsuz ve çalışma minimum bakım sunulabilir.
Besleyici haznesi Ekskavatör ve Loder ile beslemeye uygun olup daimi çalışmalarda ilave hazneler ile kamyonla da besleme yapılabilir.
Besleyicide ve haznede tüm aşınma noktaları, değiştirilebilir aşınma zırhları ile korunmaktadır.
Besleyici tablasında, eleme sistemi vardır. By-pass konveyörü sayesinde, elenen topraklı malzeme stok sahasına dökülebilir.

Dragon 7 Gelişmiş Turbo Darbeli Konkasör Sistemi
Besleme oluğu 600 x 600 mm               Kırıcıda, inceltmeyi sağlayan 2 adet yekpare ayar duvarı bulunur.
Rotor: 1000 x 650 mm                         Motor Gücü 110 kW

Kırıcı yan duvar zırhlarında Hardox 500 aşınma zırhı kullanılmıştır.
Özel ayar blokları sayesinde primer ve sekonder işlevi tek bir makinada toplanmıştır.
50 kata varan yüksek küçültme oranları ile emsalsizdir. Primer, Sekonder ve Tersiyer 3 makina işlevi yapar.

Ana Konveyör Bant Sistemi 700 mm Paletli tip
Titreşimli Elek Sistemi Yüksek Kapasiteli Tip: Ebat: 1250 x 3000mm, Motor Gücü 7,5 kW, Kat Adeti: 3 Katlı
Elek altı Stok Konveyörü 700 mm Katlanır Tip Stok Konveyörü 2 adet 500 mm Katlanır Tip
Geri Dönüş Konveyörü 1: 500 mm Geri Dönüş Konveyörü 2:  500 mm
Mobil Şasi Sistemi 2 Akslı Özel konstrüksiyon şasidir. Hidrolik sistemde 6 hidrolik ayak mekanizması vardır. Bu ayaklar kilitlendikten sonra sabit ayakla güçlendirilir.
Kırıcıda açma kapama için ayrıca 2 adet kaldırma pistonu vardır. Tüm pistonlar, özel kumanda sistemi ile kontrol edilir.
Hidrolik Güç Sistemi 105 Litre Manyetik Konveyör Bant 750 mm
Pano Sistemi: Malzemesi Siemens veya Telemecanique markalıdır. Pano sisteminde radyo kontrol frekansı ile çalışan uzaktan kumanda sistemi vardır Ayrıca pano sistemi toz ve suya karşı özel izolasyonludur.

PLC Kontrol Sistemi  
Otomasyon dünyasının en önemli parçalarından olan PLC (Programmable Logic Controller - Programlanabilir Mantık Kontrolü ) konusunda kullanılan markalar çeşitlilik göstermekle birlikte yoğun olarak Schneider  Electric marka PLC'ler tercih edilmektedir.
PLC'ler üretim hızı ve otomasyonu sağlaması açısından üretime büyük bir ölçüde katkıda bulunmaktadır.İnsan hatalarını engellemek için tasarlanmışlardır.Üretim elemanlarında oluşacak hataları yok etmek ve sorunsuz çalıştırma için bu sistem kullanılmaktadır.

Uzaktan Kumanda (Radyo Kontrol Sistemi) ile tüm fonksiyonların kontrolü yapılabilmektedir.

Sistemdeki Ek Standart Özellikler
1-Kamyon ile besleme yapabilmeye yarayan Extra ilave hazne
2-By-pass sistemi ve By-pass Konveyorü
3-Tozsuzlandırma Sistemi

- Kapasite kırılacak malzeme ile besleme ve nihai ürün boyutlarına göre değişken olup 80 – 100 ton kapasitelidir.
- Tozsuzlandırma Sistemi, konveyörlerde tozu bastırmak için yüksek basınçlı suyu nozula püskürterek tozma engellenir.
- Besleyiciler Vibromotorlu olup İtalvibras, Oli markadır.
- Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir. - Elektrik Motorları Gamak, Emtaş, İnter markalıdır.  - Redüktörler 3 aktarmalı k tip yeni nesildir.
- Konveyör bant lastikleri Derby veya Eksaş markadır. - Rulmanlar, SKF veya muadilidir.  - Kullanılan yassı mamul Ereğli Demir Çelik ürünü olup A1 kalitedir.

Toplam Motor Gücü: 145 kw  /  Maksimum Besleme Boyutu: 600 mm   /  İdeal Besleme Boyutu: 0 – 500 mm  /  Nihai Ürün Boyutu: 0 – 20 mm (Ayarlanabilir)
Final Boyutu: 0 – 20 mm (0 - 5 mm, 5 – 12 mm, 12- 20 mm veya istenen üç tip malzeme ve artı by-pass çıkışı üretim)

Manyetik mıknatıs (Opsiyonel) 
Jeneratör Sistemi (Opsiyonel)                                                                          
- Jeneratör Sistemi opsiyonel olup Cummins, Perkins, Doosan, Deutz markalarının 6 silindirli dizel motor ve Marelli veya Stanford alternatörlüdür. (Opsiyonel)

** Ağırlık: 32 ton

Tüm ürünlerimiz CE belgelidir.

Kapalı Devre Yeni Teknoloji - Dragon 7 Ürünümüz Fotoğrafı