Mobil Konkasör DRAGON 15 Mobil Kapalı devre Kırma eleme tesisi

Dragon 9 mobil kapalı devre kırma eleme tesisi 1 tır ile taşınabilir ve 15 dakika içersinde işletmeye alınabilir özelliği ile diğer kırma eleme tesislerinden ayrılamaktadır. Dünya ve Türkiye'de şu anda en çok tercih edilen makineden olan dragon 9 eleme kırma tesisinin tercih edilmesindeki en büyük etken mevcut makinaları ve ekipmanları olmuştur. Bu sistemde bulunan titreşimli besleyici ve haznesi besleyici sistemi oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. 2 adet vibromotor barındıran bu sistem yüksek titreşim sağlayarak malzemelerin daha kolay bir şekilde kırılmasını sağlamaktadır. Böylece kusursuz bir şekilde çalışmasına devam etmektedir. Besleyicide aşınma noktalarında bulunan zırh bu bölgeyi korumaktadır. Ayrıca bu bölgede aşınma olduğu zamanlarda rahat bir şekilde değişime olanak sağlamaktadır. Besleyici tablasında eleme sistemi barındıran bu sistem ayrıca by-pass konveyörü sayesinde elenen malzemeleri stok sahasına dökülebilir özelliği barındırmaktadır. Bu gibi özellikleri ile bir çok konveyör sisteminin yapabileceği işleri tek başına kusursuzca yapmakta olan bu sistem şu anki en iyi sistemdir. 

Dragon Makina

DRAGON 9 – Mobil Kapalı Devre Kırma Eleme Tesisi Yeni teknoloji

Dragon 9 Kapalı devre kırma sisteminin tüm sistemi, tek bir platformda toplanmış olup, bir tır ile taşınabilir. Kısa sürede işletmeye alınabilmesi için dizayn edilmiştir. Klasik konkasör tesislerinin yapabileceği işleri tek başına, fazlası ile yapabilir. Şu an dünya ve Türkiye pazarında en çok tercih edilen makinalarımızdandır. Sistemdeki mevcut makina ve ekipmanlar:

Titreşimli Besleyici ve Haznesi
Besleyici sistemi 2 adet vibromotorla tahrik edilmektedir. Bu sayede sorunsuz ve çalışma minimum bakım sunulabilir.
Besleyici haznesi Ekskavatör ve Loder ile beslemeye uygun olup daimi çalışmalarda ilave hazneler ile kamyonla da besleme yapılabilir.
Besleyicide ve haznede tüm aşınma noktaları, değiştirilebilir aşınma zırhları ile korunmaktadır.
Besleyici tablasında, eleme sistemi vardır. By-pass konveyörü sayesinde, elenen topraklı malzeme stok sahasına dökülebilir.

Dragon 9 Gelişmiş Turbo Darbeli Konkasör Sistemi
Besleme oluğu 850 x 800 mm               Kırıcıda, inceltmeyi sağlayan 2 adet yekpare ayar duvarı bulunur.
Rotor: 1100 x 800 mm                           Motor Gücü 132 kW
Kırıcı yan duvar zırhlarında Hardox 500 aşınma zırhı kullanılmıştır.
Özel ayar blokları sayesinde primer ve sekonder işlevi tek bir makinada toplanmıştır.
50 kata varan yüksek küçültme oranları ile emsalsizdir. Primer, Sekonder ve Tersiyer 3 makina işlevi yapar.

Ana Konveyör Bant Sistemi 800 mm Paletli tip
Titreşimli Elek Sistemi Yüksek Kapasiteli Tip: Ebat: 1300 x 4000mm, Motor Gücü 11 kW, Kat Adeti: 3 Katlı
Elek altı Stok Konveyörü 800 mm Katlanır Tip Stok Konveyörü 2 adet 600 mm Katlanır Tip
Geri Dönüş Konveyörü 1: 600 mm Geri Dönüş Konveyörü 2:  600 mm
Mobil Şasi Sistemi 2 Akslı Özel konstrüksiyon şasidir. Hidrolik sistemde 6 hidrolik ayak mekanizması vardır. Bu ayaklar kilitlendikten sonra sabit ayakla güçlendirilir.
Kırıcıda açma kapama için ayrıca 2 adet kaldırma pistonu vardır. Tüm pistonlar, özel kumanda sistemi ile kontrol edilir.
Hidrolik Güç Sistemi 105 Litre Manyetik Konveyör Bant 750 mm
Pano Sistemi: Malzemesi Siemens veya Telemecanique markalıdır. Pano sisteminde radyo kontrol frekansı ile çalışan uzaktan kumanda sistemi vardır Ayrıca pano sistemi toz ve suya karşı özel izolasyonludur.

PLC Kontrol Sistemi  
Otomasyon dünyasının en önemli parçalarından olan PLC (Programmable Logic Controller - Programlanabilir Mantık Kontrolü ) konusunda kullanılan markalar çeşitlilik göstermekle birlikte yoğun olarak Schneider  Electric marka PLC'ler tercih edilmektedir.
PLC'ler üretim hızı ve otomasyonu sağlaması açısından üretime büyük bir ölçüde katkıda bulunmaktadır.İnsan hatalarını engellemek için tasarlanmışlardır.Üretim elemanlarında oluşacak hataları yok etmek ve sorunsuz çalıştırma için bu sistem kullanılmaktadır.

Uzaktan Kumanda (Radyo Kontrol Sistemi) ile tüm fonksiyonların kontrolü yapılabilmektedir.

Sistemdeki Ek Standart Özellikler
1-Kamyon ile besleme yapabilmeye yarayan Extra ilave hazne
2-By-pass sistemi ve By-pass Konveyorü
3-Tozsuzlandırma Sistemi

- Kapasite kırılacak malzeme ile besleme ve nihai ürün boyutlarına göre değişken olup 100 – 150 ton kapasitelidir.
- Tozsuzlandırma Sistemi, konveyörlerde tozu bastırmak için yüksek basınçlı suyu nozula püskürterek tozma engellenir. - Besleyiciler Vibromotorlu olup İtalvibras, Oli markadır.
- Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir. - Elektrik Motorları Gamak, Emtaş, İnter markalıdır.  - Redüktörler 3 aktarmalı k tip yeni nesildir.
- Konveyör bant lastikleri Derby veya Eksaş markadır. - Rulmanlar, SKF veya muadilidir.  - Kullanılan yassı mamul Ereğli Demir Çelik ürünü olup A1 kalitedir.

Toplam Motor Gücü: 153 kW      Maksimum Besleme Boyutu: 800 mm          İdeal Besleme Boyutu: 0 – 650 mm              Nihai Ürün Boyutu: 0 – 20 mm (Ayarlanabilir)
Final Boyutu: 0 – 20 mm (0 - 5 mm, 5 – 12 mm, 12- 20 mm veya istenen üç tip malzeme ve artı by-pass çıkışı üretim)                 

Manyetik mıknatıs  (Opsiyonel)     
Jeneratör Sistemi (Opsiyonel)   

- Jeneratör Sistemi opsiyonel olup Cummins, Perkins, Doosan, Deutz markalarının 6 silindirli dizel motor ve Marelli veya Stanford alternatörlüdür. (Opsiyonel)                                                                                           

** Ağırlık: 38 ton

Tüm ürünlerimiz CE belgelidir.

Kapalı Devre Yeni Teknoloji - Dragon 9 Adlı Ürünümüzün Resmi