TURBO 600 – Mobil Kapalı Devre Kırma Eleme Tesisi - Yeni teknoloji Sert Malzeme Kırıcısı / Bazalt, Granit, Dere Malzemesi, Madenler, Kalker

TURBO 600 Kapalı devre kırma sisteminin tüm sistemi, tek bir platformda toplanmış olup, bir tır ile taşınabilir. Kısa sürede işletmeye alınabilmesi için dizayn edilmiştir. Klasik konkasör tesislerinin yapabileceği işleri tek başına, fazlası ile yapabilir. Şu an dünya ve Türkiye pazarında en çok tercih edilen makinalarımızdandır. Bazalt ve granit gibi sert ve kırılması zor taşlar ile demir cevheri, krom madeni, kuvars gibi madenlerden çıkan materyallerin kırılması için en uygun kırıcılardandır. Sistemdeki mevcut makina ve ekipmanlar:

Titreşimli Besleyici ve Haznesi
Besleyici sistemi 2 adet vibromotorla tahrik edilmektedir. Bu sayede sorunsuz ve çalışma minimum bakım sunulabilir.
Besleyici haznesi Ekskavatör ve Loder ile beslemeye uygun olup daimi çalışmalarda ilave hazneler ile kamyonla da besleme yapılabilir.
Besleyicide ve haznede tüm aşınma noktaları, değiştirilebilir aşınma zırhları ile korunmaktadır.
Besleyici tablasında, eleme sistemi vardır. By-pass konveyörü sayesinde, elenen topraklı malzeme stok sahasına dökülebilir.
Turbo 600 Çeneli Kırıcı: 600 x 400 mm, Primer Tip, Motor gücü: 55 kW, Ayar mekanizmalı olup, istenildiği gibi rahatlıkla ayarlanabilir.
Sekonder Darbeli Kırıcı (Sert Malzeme Kırıcısı): 1100 x 750 mm, Özel Tip Sekonder Darbeli Kırıcı Tip, Motor gücü:  90 - 110 kW
100 kata varan yüksek küçültme oranları ile emsalsizdir.
Ana Konveyör Bant Sistemi 750 mm Paletli tip
Titreşimli Elek Sistemi Yüksek Kapasiteli Tip: Ebat: 1300 x 4000mm, Motor Gücü 11 kW, Kat Adeti: 3 Katlı
Elek altı Stok Konveyörü 750 mm Katlanır Tip Stok Konveyörü 2 adet 500 mm Katlanır Tip
Geri Dönüş Konveyörü 1: 500 mm Geri Dönüş Konveyörü 2:  600 mm
Mobil Şasi Sistemi 2 Akslı Özel konstrüksiyon şasidir. Hidrolik sistemde 6 hidrolik ayak mekanizması vardır. Bu ayaklar kilitlendikten sonra sabit ayakla güçlendirilir.
Hidrolik Güç Sistemi 125 Litre
Pano Sistemi: Malzemesi Siemens veya Telemecanique markalıdır. Ayrıca pano sistemi toz ve suya karşı özel izolasyonludur.
Uzaktan Kumanda (Radyo Kontrol Sistemi) ile tüm fonksiyonların kontrolü yapılabilmektedir.

Sistemdeki Ek Standart Özellikler
1-Kamyon ile besleme yapabilmeye yarayan Extra ilave hazne
2-By-pass sistemi ve By-pass Konveyorü
3-Tozsuzlandırma Sistemi

- Kapasite kırılacak malzeme ile besleme ve nihai ürün boyutlarına göre değişken olup 60 – 100 ton kapasitelidir.
- Tozsuzlandırma Sistemi, konveyörlerde tozu bastırmak için yüksek basınçlı suyu nozula püskürterek tozma engellenir.
- Besleyiciler Vibromotorlu olup İtalvibras, Oli markadır.
- Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir. - Elektrik Motorları Gamak, Emtaş, İnter markalıdır.  - Redüktörler 3 aktarmalı k tip yeni nesildir.
- Konveyör bant lastikleri Derby veya Eksaş markadır. - Rulmanlar, SKF veya muadilidir.  - Kullanılan yassı mamul Ereğli Demir Çelik ürünü olup A1 kalitedir.

Toplam Motor Gücü: 200 kW      Maksimum Besleme Boyutu: 600 x 400 mm                  İdeal Besleme Boyutu: 0 – 400 mm              Nihai Ürün Boyutu: 0 – 20 mm (Ayarlanabilir)
Final Boyutu: 0 - 20 mm (0 - 5 mm, 5 - 12 mm, 12 - 20 mm veya istenen üç tip malzeme ve artı by-pass çıkışı üretim)

Manyetik mıknatıs (Opsiyonel) 
Jeneratör Sistemi (Opsiyonel)                                                                          

- Jeneratör Sistemi opsiyonel olup Cummins, Perkins, Doosan, Deutz markalarının 6 silindirli dizel motor ve Marelli veya Stanford alternatörlüdür.  (Opsiyonel)

** Ağırlık: 41 ton

Tüm ürünlerimiz CE belgelidir.

ÇENE AÇIKLIĞINA GÖRE KAPASİTE (TON/SAAT)

Makina Tipi 600 x 400
Çıkış Ağız Açıklığı (mm) Kapasite t/s
20  
25  
30  
40 10 - 20
50 20 - 40
60 30 - 50
70 40 - 55
80 50 - 60
90 55 - 65
100 60 - 75
125 65 - 80
150  
175  
200  
250  

 

turbo 600 yeni nesil mobil konkasör

turbo 600 yeni nesil mobil konkasör

Neden Yeni Nesil Dragon Mobil Kırma ve Eleme Tesisleri ?

* En büyük avantajı beton santralleri ve asfalt plentlerinin kullanımı için 3 tip agrega üretebilmesidir. Ayrıca besleyicideki ızgaraları sayesinde topraklı ya da kırmaya ihtiyaç duyulmayan malzemeyi dışarıya atma yada kırıcıya sokmadan sisteme tekrar besleme sistemi yani By-pass sistemi mevcuttur. Bu ana özellikleri sayesinde sabit tesislerin işlevselliğini fazlasıyla yerine getirmektedir.
* Klasik mobil tesisler, birkaç ünitenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu da kurulumda zaman ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. Yeni nesil mobil tesislerimizin tüm ekipmanları, tek bir platformda toplanmıştır. 1 saat içinde kullanıma hazır hale getirilebilir ve kurulumu tamamlanmış tesis, 1 saat içinde taşınabilmektedir.
* Kompakt tasarımı sayesinde küçük alanlarda kurulum yapılabilir.
* Tek bir tırla taşınabilmesi, nakliye kolaylığı sağlar.
* Beton ile sabitlenmeden çalıştırılabilmesi sayesinde hem beton maliyetinden kurtulma hemde hemen devreye alınabilmekdedir.
* Tek bir personel tarafından kontrol edilebilmesi operasyonel kolaylık sağlar.
* Yeni nesil Dragon kırma ve eleme tesisleri, yüksek teknolojisi sayesinden minimum bakım ister.
* Düşük ilk yatırım maliyeti sağlar.
* Birkaç makinayla indirilebilen yüksek taş oranlarını, tek bir kırıcıyla nihayi ürün boyutuna indirgenebilir.Kırıcı sistemi ; klasik kırma tesislerinde 2 yada 3 tip kırıcı kullanılır. primer kırıcı, sekonder kırıcı ve tersiyer kırıcı, Dragon kırıcı Bu 3 sistem kırıcınında yaptıgı işlevi yapabilen son teknoloji kırıcıdır. Güçlü ve büyük ayar blokları sayesinde incelme oranı çok yüksektir. 50 kata varan bir inceltme egrisi vardır. ( Dragon 7 ,9 ,10,15,20,25 için geçerlidir )
* Hem elektrik sistemi hem de jeneratör ile çalışabilmektedir. Düşük mazot sarfiyatlıdır.
* Yeni nesil mobil eleme ve kırma tesisleri, klasik tesislere göre daha verimlidir.
* Tesisin ton başına üretim maliyeti, klasik tesisler ve klasik mobillere göre en az % 50 oranında daha düşüktür.
* Yeni nesil mobil Dragon kırma ve eleme sistemleri, klasik tesislere göre %50 - %60 arasında dahaaz enerji tüketmektedir.
* Yeni nesil Dragon mobil kırma eleme tesislerinin kullanım ömrü klasik tesislere ve klasik mobil tesislere göre daha uzundur.
* Çevre koşullarına uyum sağlayacak sistemler ile donatılmıştır. Dragon mobil tesisleri çevreci tesislerdir. (Toz ve ses izolasyonu)
* En büyük avantajlarından biri de beton santralleri ve asfalt plentleri için agrega çeşitliliğine sahiptir.(3 tip ürün üretebilir.)